Slide banner

Hotel Musil, Kouty nad Desnou, okr. Šumperk

Předmětem dražby je budova hotelu s restaurací, když nemovitosti se nacházejí přímo pod nově vybudovaným lyžařským areálem Kouty nad Desnou. V objektu se nachází provozovaná restaurace se zázemím a dále 19 pokojů a 3 apartmány, když celkově objekt disponuje 103 lůžky. Vybavení je spíše nižšího standardu, neboť pokoje mimo apartmány mají jen umyvadlo a jinak je společné sociální zařízení na chodbě. Velkou devizou je vlastní poloha přímo u sedačkové lanovky.

Hotel vzhledem k vybavení spíše slouží k lyžařským kurzům a obdobnému typu nižšího standardu ubytování, když kvalitnější ubytování nabízí apartmány. Dalším pozitivním prvkem je rozsáhlá restaurace s kuchyní. Jedná se o volně stojící budovu, částečně podsklepenou o dvou nadzemních podlažích s plochou střechou. Nemovitost je napojena přípojkami na studnu na cizím pozemku - p.č. 232/3 - vlastník obec Loučná nad Desnou, odkanalizování je provedeno do vlastního septiku na p.č. 232/2, distribuční rozvod NN a STL plynovod..

Vytápění ústřední z vlastní plynové kotelny, lokální krbová kamna. Vnitřní vodovod ocelové či plastové trubky, rozvod studené a teplé vody. Teplá voda TUV. Odkanalizování všech vpustí, wc splachovací. Vybavení velkokapacitní kuchyní. Okenní mříže.

Dispozice: Ve sklepení se nachází sklady, kotelna. V přízemí (I.NP) se nachází chodby, schodiště, restaurace, jídelna, kuchyně, sklady, vinárna, technické zázemí, kotelna, lyžárna a apartmán se sociálním zařízením; v patře (II.NP) je schodiště, chodby, 19 pokojů, které jsou bez sociálního zařízení, mají jen umyvadla s teplou a studenou vodou, WC a sprchy a dále 2 apartmány, když apartmány mají vlastní sociální zařízení.

Na pokojích se vždy nachází 4 lůžka (4 standardní postele a jedna patrová postel) celkem 76 lůžek a v apartmánech může být až 9 lůžek v apartmánu což je celkem 27 lůžek. Celkem je tedy možno ubytovat cca 103 osob.

Dle archivních údajů je nemovitost užívána asi od roku 1935, v letech 1952 byla provedena přístavba západního křídla a v roce 2011 přístavba apartmánu v severní části. Jde o běžně udržovanou stavbu s průběžně prováděnou výměnou a modernizací instalačních a zařizovacích předmětů, když budova nevykazuje žádné technické vady, poruchy či jiná poškození. Celkový stavebně-technický stav budovy je tedy úměrný stáří. Předmětem dražby jsou i movité věcí, které tvoří vybavení hotelu.

Fotogalerie

ID dražby
D 20/13
Forma prodeje
veřejná dobrovolná dražba
Navrhovatel dražby
Ing. Ivo Kotaba, insolvenční správce
Datum konání
17.09.2015
Čas konání
11:00
Místo konání
Krátká 2, Šumperk (sídlo dražebníka)
Nejnižší podání
14 950 000,- Kč
Dražební jistota
500 000,- Kč
Cena dle znaleckého posudku
14 950 000,- Kč
Prohlídky
12.08.2015 a 01.09.2015 vždy v 13:00 hod
Adresa objektu
Kouty nad Desnou č.p. 40
Kraj / okres
Olomoucký kraj >> Šumperk
Kontaktní osoba
I
Tel: I
I
Jak složit dražební jistotu

Top nabídky